mgr inż. Joanna Spałek

architekt krajobrazu

Absolwentka Politechniki Krakowskiej na kierunku architektura krajobrazu od 2006 roku zajmuje się projektowaniem zieleni. W latach 2006-2007 projektowała w biurach architektury krajobrazu na terenie Irlandii, od 2008 roku stale zajmuje się projektowaniem zieleni w Polsce, głównie na terenie Polski południowej.Jej pasją poza projektowaniem zieleni, rewaloryzacją zabytkowych parków jest projektowanie winnic.


„Projektowanie zieleni to niesamowita dziedzina sztuki, gdzie własnymi rękoma można kreować rzeczywistość, ‘bawić’ się formą w celu stworzenia niesamowitej przestrzeni. Jedną z najciekawszych dziedzin architektury krajobrazu jest rewaloryzacja zabytkowych parków, gdzie w szacunku do historii miejsca, należy zaprojektować przestrzeń, która będzie odtworzeniem dawnego układu parku bądź ogrodu.”

mgr inż. arch. Anna Młynarczyk (Spałek)

architekt

Absolwentka Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka, specjalizacja konserwacja zabytków (dyplom 2003 w Instytucie Architektury i Konserwacji Zabytków pod kierunkiem prof. Wiktora Zina). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem architektonicznym (praktyka architektoniczna m.in. w znanych pracowniach architektonicznych na terenie Irlandii). W 2010 roku uzyskała uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Od 2010 roku zajmuje się także konserwacją zabytków nieruchomych jako inspektor w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie. Jej pasją poza przywracaniem dawnego blasku obiektom zapomnianym, jest chęć uchwycenia klimatu niezwykłych, tajemniczych miejsc, z niepowtarzalną atmosferą poprzez malarstwo olejne oraz rysunek www.annaspalekmlynarczyk.com www.galeriaanna.pl.